Kliknij, aby pobrać

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

Bezpieczeństwo produktów


Dzieci są najważniejsze.


Uczymy ich podstawowych wartości i pomagamy im się usamodzielnić. Chcemy, by były ciekawe świata, kreatywne, mądre i bezpieczne. Dzieci dorastają w złożonej sieci relacji, dlatego oprócz rodziców wpływ na rozwój dziecka będą mieć również przyjaciele, opiekunowie, rodzeństwo i nauczyciele. 
Na każdym etapie życia dziecka, właściwie od momentu narodzin, ważną rolę odgrywają również środowisko i otaczające malucha przedmioty.
Oprócz uwagi i miłości dzieci pragną także ciekawych i atrakcyjnych zabawek. Dla rodziców ważne jest ponadto, by te zabawki były bezpieczne. 

Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie produkty posiadają europejskie certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa.
Zabawki Haba są produkowane zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (2001/95/EG) oraz bezpieczeństwa zabawek(1999/48/EG). Spełniają wszystkie europejskie i amerykańskie normy, zarówno te dotyczące wykorzystywanych w produkcji materiałów, jak i procesów ich przetwarzania. 


Wszystkie używane materiały są dokładnie sprawdzane zanim zostaną dopuszczone do produkcji. Odpowiada za to niezależny instytut badawczy, TÜV Rheinland AG, który od lat bada i testuje materiały i gotowe zabawki HABAFirma HABA wykorzystuje w produkcji różne typy materiałów, ale wszystkie poddawane są rygorystycznym testom.
Drewniane zabawki są badane wewnątrz firmy i przez ośrodki zewnętrzne.
Podczas produkcji używane są zatem tylko przebadane, niezagrażające zdrowiu materiały. Kontrole jakości przeprowadzane są nawet u dostawców surowców do produkcji zabawek.
Gotowe produkty oraz poszczególne ich części poddawane są licznym testom: na wstrząsy, upadki, rozciąganie oraz wpływ wilgoci. Dzięki temu powstają przedmioty wyjątkowo zdrowe i bezpieczne.


 

Produkty z tkaniny badane są przez ośrodek zewnętrzny pod względem obecności substancji szkodliwych,
w szczególności farb syntetycznych.

Najostrzejszym testom poddawane są zabawki z tworzyw sztucznych. Substancje mogące stanowić zagrożenie
dla zdrowia dziecka są wykorzystywane w minimalnych, tolerowanych przez człowieka, bezpiecznych ilościach. Standardy HABA wykraczają w tej kwestii daleko poza wymagania prawne. Dotyczy to i materiałów, z których
składa się dany przedmiot i tych wykorzystywanych w produkcji.

Zabawki z innych materiałów, np. pianki albo kartonu, są równie bezpieczne i zgodne z wszelkimi  mającymi
zastosowanie normami.

Zainspiruj swoje dzieci podczas podróży, w domu czy na podwórku, dając im przedmioty, które pobudzają dziecięcą ciekawość i chęć do zabawy.  

 

 

        

 

 

 

                           

"Produkt bezpieczny jest to produkt, który w zwykłych lub w innych, dających się w sposób uzasadniony przewidzieć, warunkach jego używania, z uwzględnieniem czasu korzystania z produktu, a także, w zależności od rodzaju produktu, sposobu uruchomienia oraz wymogów instalacji i konserwacji, nie stwarza żadnego zagrożenia dla konsumentów lub stwarza znikome zagrożenie, dające się pogodzić z jego zwykłym używaniem i uwzględniające wysoki poziom wymagań dotyczących ochrony zdrowia i życia ludzkiego.
Oceniając czy produkt jest bezpieczny bierze się pod uwagę następujące kryteria:
1. Cechy produktu, w tym jego skład, opakowanie, instrukcję montażu i uruchomienia, a także – biorąc pod uwagę rodzaj produktu – instrukcję instalacji i konserwacji;
2. Oddziaływanie na inne produkty, jeżeli w sposób uzasadniony można przewidzieć, że dany produkt będzie używany łącznie z innymi produktami;
3. Wygląd produktu, jego oznakowanie, ostrzeżenie i instrukcje dotyczące jego użytkowania i postępowania z produktem zużytym oraz wszelkie inne udostępniane konsumentowi wskazówki lub informacje dotyczące produktu
4. Kategorie konsumentów narażonych na niebezpieczeństwo w związku z używaniem produktu, w szczególności dzieci i osoby starsze.
Pamiętajmy:
Wszystkie produkty znajdujące się w obrocie powinny być produktami bezpiecznymi i mają gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa z punktu widzenia ochrony zdrowia i życia ludzkiego.
Sprzedawca jest zobowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży warunki techniczno-organizacyjne, które umożliwiają konsumentowi dokonanie wyboru produktu- sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.
Konsument ma prawo otrzymać od sprzedawcy wszystkie elementy wyposażenia towaru, instrukcję obsługi, konserwacji oraz inne dokumenty wymagane przez przepisy prawne, sporządzone w języku polskich lub w powszechnie zrozumiałej formie graficznej.
Przy każdym zakupie należy dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty oraz informacje zawarte na produkcie - zwłaszcza, jeżeli informacje wskazują, że produkt może w określonych okolicznościach stwarzać zagrożenie.
W razie wątpliwości należy dopytać sprzedawcę – jeśli odmawia lub nie potrafi udzielić potrzebnych informacji – należy poważnie zastanowić się nad zakupem. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta oraz sprzedawcy!" 
Źródło: Strona internetowa kampanii edukacyjnej ”Kupuj bez ryzyka” prowadzonej przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich w ramach upowszechniania wiedzy konsumenckiej na temat bezpieczeństwa produktów.

 

Najpopularniejsze
Śliniaczek do nosidełka ONE Biały BabyBjorn
Śliniaczek do nosidełka ONE Biały BabyBjorn
79,00 zł
Nosidełko MOVE 3D Mesh Zielone BabyBjorn
Nosidełko MOVE 3D Mesh Zielone BabyBjorn
499,00 zł
Nosidełko MOVE 3D Mesh Granatowe BabyBjorn
Nosidełko MOVE 3D Mesh Granatowe BabyBjorn
499,00 zł
szt.
Nosidełko MOVE 3D Mesh Antracyt BabyBjorn
Nosidełko MOVE 3D Mesh Antracyt BabyBjorn
499,00 zł
Nosidełko MOVE 3D Mesh Szare BabyBjorn
Nosidełko MOVE 3D Mesh Szare BabyBjorn
459,00 zł
szt.
Nosidełko ONE AIR Srebrne BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR Srebrne BabyBjorn
699,00 zł
Nosidełko ONE AIR 3D Perłowy Różowy BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR 3D Perłowy Różowy BabyBjorn
699,00 zł
Nosidełko ONE AIR 3D Mesh Niebieskie BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR 3D Mesh Niebieskie BabyBjorn
699,00 zł
Nosidełko ONE AIR Granatowe BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR Granatowe BabyBjorn
699,00 zł
Nosidełko ONE AIR Antracyt BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR Antracyt BabyBjorn
659,00 zł
Nosidełko ONE AIR Czarne BabyBjorn
Nosidełko ONE AIR Czarne BabyBjorn
699,00 zł

Wszystkie wydawnictwa PSAR kupisz taniej o 50% w dniach 22-24 listopada 2019 r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl